English: Magizzle.com
Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi podmínkami a s použitím cookies pro přizpůsobený obsah a reklamy. Více informací.
Dnes je neděle, 16.6.2024
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf.
Věštírna - horoskopy a věštby online
Dnes je neděle, 16.6.2024
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf.
Andělská pošta
Napište dopis andělům.
Novinka!
více...
Kosmické karty
Energie kterého vesmírného tělesa na nás působí a ovlivňuje nás?
více...


facebook
Přihlášení / registrace
jméno:   heslo: 
registrace / vložení kódu

Chalcedon - popis vlastností kamene

zpětChalcedon

Popis:

Chalcedon je forma křemene, která je kompaktní a mikrokrystalická. Vyskytuje se v mnoha barvách, formách a vzorech a je hojně využíván jako drahokam už od středověku. Ačkoliv se lze setkat s bílými, šedými nebo modrými typy, termín Chalcedon je zastřešující označení pro všechny varianty.

Chalcedon je známý jako "kámen řečníků" nebo také kámen těch, kteří musí vážit svá slova. Podněcuje reflexi a meditaci, jeho jemná záře nás povzbuzuje k akci, ale zároveň nám pomáhá zadržovat slova, kterých bychom mohli litovat. Vždyť i slavný římský řečník Cicero prý nosil jeden chalcedon na krku.

Využití:

Chalcedon je vynikající volbou pro ty řečníky, politiky, moderátory a lidi, co často mluví na veřejnosti k lidem. Právníci či politici mohou načerpat energii kamene tím, že se ho dotknou špičkou svého jazyka. Budou tak plně připraveni a posíleni v debatách či rozhovorech. Chalcedon je také kamenem míru a klidu a s jeho pomocí udržíte ve vašem domě klid a ticho. Platí to zejména pro ty, kteří se doma často hádají a mají menší i větší rozepře. Týká se to také každodenních cest do práce nebo stresujících výletů s dětmi. Chalcedon tak může být cenným pomocníkem i na cestách.

Léčebné účinky fyzické:

Chalcedon je užitečný při léčbě chronického chrapotu a zánětu v krku. Kámen obecně chrání proti slabosti, depresi, žárlivosti a špatné náladě. Snižuje také sklony k náměsíčnosti, zklidňuje omrzliny a je zdrojem ochrany na cestách. Podporuje tok tekutin v těle a snižuje nejrůznější otoky. V neposlední řadě pomáhá také s citlivostí způsobenou změnami počasí a tlaku a stimuluje produkci mléka u kojících matek.

Chalcedon je také známý tím, že zmírňuje účinky Alzheimerovy choroby a demence, dětské obrny, žlučových kamenů a zánětu. Dokáže zklidnit příznaky autismu, Aspergenovy choroby, Tourettova syndromu či obsedantně kompulzivní poruchy.

Léčebné účinky emocionální:

Chalcedon zmírňuje pochybnosti, které máme vůči sobě samým, a přináší harmonii a vnitřní psychický klid. Dokáže odstranit zdroj zlosti a nepřátelství a podporuje veselý optimismus. Chalcedony zklidňují a usměrňují emocionální energetické pole. Je to vynikající krystal pro ty, kteří se moc obávají a dodává tak cenné sebevědomí. Tato vlastnost chalcedonu pomáhá při zklidnění pacientů se záchvaty vzteku, strachu, paniky nebo úzkosti, stejně jako těm, kteří nejdříve mluví a pak až přemýšlejí nad tím, co jejich slova způsobí.

Spirituální energie:

Chalcedon je silný pomocník při komunikaci s duchem a je velkou podporou při mluvení jazykem Světla. Je velmi prospěšný při regeneraci a zacelování ran a šrámu na vaší energetické auře. Chalcedon stimuluje telepatii a veškerou komunikaci s neviditelnými silami, pomáhá při vzpomínkách na minulé životy a při snaze předávat získanou moudrost druhým. Díky tomu, že je kámen napojený na podvědomí, je užitečný těm, kteří využívají terapii nebo těm, kteří zastupují druhé.

Způsob nošení:

Nosí se na prstě ve formě prstenu, na krku, na sponě opasku. Důležité je, aby byl v kontaktu s holou kůží.

Vhodné pro znamení

- blíženci, lev, střelec

Kategorie využití

- bolesti krku, bolesti kříže a zad, dítě, ochrana, řečník, řidič, strach


Jeden ze způsobů výběru kamene je ten, že jednoduše vyberete takový, který se vám zdá na první pohled nejzajímavější. Vybrat ale můžete i podle vašeho znamení či požadované účinnosti.

Veškeré zde uvedené informace jsou shromažďovány z různých zdrojů a nemají za cíl nahradit radu vašeho lékaře. Pokud máte nějaké zdravotní či jiné potíže, doporučujeme se v prvé řadě obrátit na něj. Z uvedených důvodů nemůžeme ručit za uzdravení nebo jinou vlastnost drahých kamenů a neneseme ani zodpovědnost za žádné vámi učiněné rozhodnutí.Diskutujte na téma :

Anonym Jola / (25.09.19)
Dobrý den, růženín by neměl být vystaven slunečním paprskům, jestli Vám Petro vyblednul, tak už tak zůstane. Mám stejnou zkušenost s olivínem. Zesvětlal.

Anonym Petra H. / (13.05.19)
Nevíte prosím někdo, jak znovu obnovit růžovou barvu kamene růženínu, který vybledl od slunce? Nebo je to nevratné?

Red / (23.02.19)
Ziiii: běžná věc, labradorit je velmi citlivý na tlak a může velmi snadno prasknout.. pozor při veškeré manipulaci, na šperku tím spíšeChalcedonVyberte jiný kámen:

AchátAchátcílevědomost, kolektiv, láska, odvaha, úrazAmazonitAmazonitelektromagnetický smog, mobilní telefon, nemoc/nehoda, sexualita, strach, úrazAmetystAmetystpráce, psychická zátěž, srdce, umělecAngelitAngelitkolektiv, krevní oběh, regenerace, srdce, úrazAvanturínAvanturíncílevědomost, dítě, elektromagnetický smog, kolektiv, krevní oběh, mobilní telefon, nemoc/nehoda, práce, psychická zátěž, srdceCitrínCitríncílevědomost, duševní vyčerpanost, minulostFluoritFluoritbolesti krku, elektromagnetický smog, mobilní telefon, ochranaHematitHematitcévní problémy, duševní vyčerpanost, krevní oběhChalcedonChalcedonbolesti krku, bolesti kříže a zad, dítě, ochrana, řečník, řidič, strachChryzoprasChryzoprasochrana, řečník, sexualita, spánek, srdceJadeitJadeitnemoc/nehoda, práce, sexualitaJaspis australskýJaspis australskýcévní problémy, dítě, práce, regenerace, řečníkJaspis červenýJaspis červenýcílevědomost, dítě, duševní vyčerpanost, krevní oběh, odvaha, řidič, sebevědomí, úrazJaspis epidotJaspis epidotminulost, nemoc/nehoda, spánek, úrazJaspis leopardíJaspis leopardíochrana, regenerace, řidičKarneolKarneolcévní problémy, krevní oběh, odvaha, sexualita, umělecKřišťálKřišťálcílevědomost, duševní vyčerpanost, elektromagnetický smog, mobilní telefon, nemoc/nehoda, sebevědomíLabradoritLabradoritcévní problémy, duševní vyčerpanost, minulost, psychická zátěž, strachLapis lazuliLapis lazulibolesti krku, bolesti kříže a zad, dítě, krevní oběh, odvaha, psychická zátěž, sebevědomíMagnezitMagnezitduševní vyčerpanost, minulost, psychická zátěžMalachitMalachitelektromagnetický smog, mobilní telefon, řidič, sexualita, strachMěsíční kámenMěsíční kámenláska, ochrana, regenerace, řidič, sexualita, spánekObsidiánObsidiánbolesti kříže a zad, duševní vyčerpanost, nemoc/nehoda, ochranaOpálOpálcévní problémy, krevní oběh, minulost, odvaha, sebevědomíRodonitRodonitbolesti kříže a zad, cílevědomost, kolektiv, krevní oběh, láska, minulost, práce, regenerace, sebevědomíRubínRubíncévní problémy, krevní oběh, láska, odvaha, psychická zátěž, sebevědomí, sexualita, srdceRůženínRůženíndítě, krevní oběh, láska, spánek, srdceRyolitRyolitláska, minulost, regenerace, řečník, sebevědomíSmaragdSmaragdcílevědomost, láska, regenerace, umělecSodalitSodalitbolesti krku, kolektiv, nemoc/nehoda, práce, regenerace, řečník, spánek, umělecTurmalínTurmalínbolesti kříže a zad, elektromagnetický smog, mobilní telefon, práce, srdce, strach, umělecTygří okoTygří okobolesti krku, duševní vyčerpanost, regenerace, spánekTygří železoTygří železokrevní oběh, odvaha, práce, umělecTyrkysTyrkysbolesti krku, elektromagnetický smog, láska, mobilní telefon, psychická zátěž, psychická zátěž, řečník, úrazZáhnědaZáhnědabolesti kříže a zad, elektromagnetický smog, kolektiv, kolektiv, mobilní telefon, psychická zátěž, řidičZlatý avanturínZlatý avanturíncílevědomost, strach, umělec
Online výklady ZDARMA:
Karta dne
Na každý den jiná karta a jiná věštba.
více...
Andělská pošta
Napište dopis andělům.
Novinka!
více...
Kosmické karty
Energie kterého vesmírného tělesa na nás působí a ovlivňuje nás?
více...
Čtyřlístek štěstí
Věříte na štastné čtyřlístky ?...
Novinka!
více...

Tarot reading and fortune telling in English:
Tarot Yes or No

Kontaktní informace a informace o reklamě. Používáním šlužeb našeho serveru se zavazujete souhlasit s podmínkami provozu. Prostudujte si prosím naši Ochranu osobních údajů.

 
Líbí se vám věštírna? Doporučte nás svým přátelům! :)