For english version go to: Magizzle.com
Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi podmínkami a s použitím cookies pro přizpůsobený obsah a reklamy. Více informací.
POZOR! Naše výklady nemusí fungovat podle očekávání, pokud máte ve svém prohlížeči blokované reklamy.
Stránka byla upravena programem, kterým blokujete reklamy. Chcete-li mít jistotu, že vaše věštba nebude nijak ovlivněna, vypněte prosím blokování reklamy našeho webu.
Více informací zde.
Dnes je úterý, 5.7.2022
Svátek: - , zítra - .
Věštírna - horoskopy a věštby online
Dnes je úterý, 5.7.2022
Svátek: - , zítra - .Roviny vztahu
Praktický výklad, který prozradí budoucnost vztahu a jak ve vztahu ideálně pokračovat.
více...
Kosmické karty
Energie kterého vesmírného tělesa na nás působí a ovlivňuje nás?
více...
facebook
Přihlášení / registrace
jméno:   heslo: 
registrace / vložení kódu

Furie Megaira

zpět

Lidi jsou na sebe někdy zlí… vlastně se mi zdá, že poslední dobou dost často, nezdá se vám? Je normální u dětí, že používají slova, o kterých ani neví, co znamenají. A to taky u nadávek. Není to dobré, ale nepřekvapí to. Horší je, že se tenhle trend rozšiřuje i mezi nás, „dospěláky“, nezdá se vám?

Jedna z nejběžnějších nadávek, tady aspoň z těch slušnějších, která se bohužel používá směrem k nám, ženám, je „Megera“. Megera je nepříjemná paní na úřadě, protivná sousedka, ale i nevrlá prodavačka v obchodě. Ale kdo teda tahle ta Megera vlastně byla?  Proč má tak špatnou pověst, že se její jméno používá jako nadávka?

Megaira, jak se jméno psalo ve skutečnosti, byla jedna ze tří sester, které nesly společné jméno – Furie, nebo také Erínye. O jejich původu se píše hodně… někdo tvrdí, že byly zrozené z kapek krve Úrana, jiní zase, že byly dcery bohyně Nyx. Nejslavnější teorií je, že to byly zabité (umučené, zavražděné…) ženy, které se vrátily na zem pro svoji pomstu. Ať je to jak je to, naši předci se jejich zloby, mučení a zjevu báli tak moc, že nikdy nevyslovovali jejich jména…  

Naši předci by se asi divili, s jakou lehkovážností dneska používáme slova, kterých se oni děsili. Máme opravdu potřebu riskovat přivolání něčeho, na co se nemá ani pomyslet, natož o tom mluvit? Je nutné si ubližovat, i když jenom slovně? Nehraničí použití takového slova s kletbou…?

Možná, a možná to opravdu je jenom naší neznalostí…  Anebo všechno děláme jen proto, abysme se pak mohli usmiřovat? Každopádně – buďte opatrní….

Vaše čarodějka Eva

Další z blogu:Proměňte žabáka na princeJak používat a uchovávat Magické zrcadloNajděte svůj parfém podle hvězdRozzařte se s DiwaliMetoda automatické kresby a psaníProč jsou pověry nesmrtelné?


Co si o tom myslíte Vy?:

Anonym Megera / (21.11.14)
Megera trestala závist a v imunitě nelyli před ani bohové... tehdy stačila mýtická osoba někoho, koho by se lidé závidějící ěli obávat, dnes je na závisti jako na pozitivním postavena i reklama, "kupte si ble ble bleů sousedi Vám budou závidět..." Megera nebyla ani zlá, ani protivná, byla spravedlivá.... to se dnes nenosí :-)Nebo pokračujte třeba na:
Andělská pošta
Napište dopis andělům.
Novinka!
více...
Metoda zvaná "Osudová"
Blízká budoucnost z hracích karet.
více...
Kariéra podle zvěrokruhu
Jaké je ideální zaměstnání pro jednotlivá znamení?
více...
Kalkulačka lásky
Výpočet vztahu podle jmen dvou zamilovaných osob. Novinka!
více...


Visit this site in English:
Magizzle.com

Odwiedź tę stronę w języku polskim:
Mojeczary.pl

Kontaktní informace a informace o reklamě. Používáním šlužeb našeho serveru se zavazujete souhlasit s podmínkami provozu. Prostudujte si prosím naši Ochranu osobních údajů.

 
Líbí se vám věštírna? Doporučte nás svým přátelům! :)