Visit english version: Magizzle.com / Auf Deutsch MeineMagie.de
Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi podmínkami a s použitím cookies pro přizpůsobený obsah a reklamy. Více informací.
POZOR! Naše výklady nemusí fungovat podle očekávání, pokud máte ve svém prohlížeči blokované reklamy.
Stránka byla upravena programem, kterým blokujete reklamy. Chcete-li mít jistotu, že vaše věštba nebude nijak ovlivněna, vypněte prosím blokování reklamy našeho webu.
Více informací zde.
Dnes je sobota, 4.2.2023
Svátek slaví Jarmila, zítra Dobromila.
Věštírna - horoskopy a věštby online
Dnes je sobota, 4.2.2023
Svátek slaví Jarmila, zítra Dobromila.


Andělská pošta
Napište dopis andělům.
Novinka!
více...
Měsíční horoskop
Jaký má vliv na náš osud fáze měsíce v době našeho narození a jaký každý den?
více...
facebook
Přihlášení / registrace
jméno:   heslo: 
registrace / vložení kódu

Nejnovější příspěvky z fóra:Někdy bych si přála se vrátit v čase a dát si facku, za každou blbost, co jsem kdy udělala.
Další myšlenky ...

Aktuální magická pečeť:

„ Vše negativní ode mě samo odejde. ”


Myšlenky moudrých

Sadí

Od koho ses naučil tak dobrému chování? Od těch, odpověděl, kteří se chovali špatně. Co jsem u nich viděl nesprávného, tomu jsem se vyhýbal.
Další myšlenky

Visit this site in English:
Yes or No Tarot

Diese Seite auf Deutsch besuchen:
MeineMagie.deFurie Megaira

zpět

Lidi jsou na sebe někdy zlí… vlastně se mi zdá, že poslední dobou dost často, nezdá se vám? Je normální u dětí, že používají slova, o kterých ani neví, co znamenají. A to taky u nadávek. Není to dobré, ale nepřekvapí to. Horší je, že se tenhle trend rozšiřuje i mezi nás, „dospěláky“, nezdá se vám?

Jedna z nejběžnějších nadávek, tady aspoň z těch slušnějších, která se bohužel používá směrem k nám, ženám, je „Megera“. Megera je nepříjemná paní na úřadě, protivná sousedka, ale i nevrlá prodavačka v obchodě. Ale kdo teda tahle ta Megera vlastně byla?  Proč má tak špatnou pověst, že se její jméno používá jako nadávka?

Megaira, jak se jméno psalo ve skutečnosti, byla jedna ze tří sester, které nesly společné jméno – Furie, nebo také Erínye. O jejich původu se píše hodně… někdo tvrdí, že byly zrozené z kapek krve Úrana, jiní zase, že byly dcery bohyně Nyx. Nejslavnější teorií je, že to byly zabité (umučené, zavražděné…) ženy, které se vrátily na zem pro svoji pomstu. Ať je to jak je to, naši předci se jejich zloby, mučení a zjevu báli tak moc, že nikdy nevyslovovali jejich jména…  

Naši předci by se asi divili, s jakou lehkovážností dneska používáme slova, kterých se oni děsili. Máme opravdu potřebu riskovat přivolání něčeho, na co se nemá ani pomyslet, natož o tom mluvit? Je nutné si ubližovat, i když jenom slovně? Nehraničí použití takového slova s kletbou…?

Možná, a možná to opravdu je jenom naší neznalostí…  Anebo všechno děláme jen proto, abysme se pak mohli usmiřovat? Každopádně – buďte opatrní….

Vaše čarodějka Eva

Další z blogu:Znáte nejromantičtější znamení zvěrokruhu?Přilákejte si štěstí v den, který vám předurčují hvězdy.Máte nadpřirozené schopnosti?Najděte si svůj koníček podle vašeho znamení13 lží a jak jim přestat věřitJaké negativní energie působí na jednotlivá znamení?


Co si o tom myslíte Vy?:

Anonym Megera / (21.11.14)
Megera trestala závist a v imunitě nelyli před ani bohové... tehdy stačila mýtická osoba někoho, koho by se lidé závidějící ěli obávat, dnes je na závisti jako na pozitivním postavena i reklama, "kupte si ble ble bleů sousedi Vám budou závidět..." Megera nebyla ani zlá, ani protivná, byla spravedlivá.... to se dnes nenosí :-)Nebo pokračujte třeba na:
Tarot v odpovědi Ano/Ne
Nejrozšířenější způsob pro jasnou odpověď.
více...
Orákulum lásky
Zjistěte, co k vám cití druhá osoba a získejte cennou radu. Jaký vztah hledá druhá osoba?
více...
Milování podle znamení
Krátké postřehy o znamení zvěrokruhu.
více...
Články o drahých kamenech
Přečtěte si zajímavé informace ohledně čištění, uchovávání apod.
více...


English: Magizzle.com

Po polski: Mojeczary.pl

Auf Deutsch: MeineMagie.de

Kontaktní informace a informace o reklamě. Používáním šlužeb našeho serveru se zavazujete souhlasit s podmínkami provozu. Prostudujte si prosím naši Ochranu osobních údajů.

 
Líbí se vám věštírna? Doporučte nás svým přátelům! :)