English: Magizzle.com / Deutsch: MeineMagie.de
Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi podmínkami a s použitím cookies pro přizpůsobený obsah a reklamy. Více informací.
Dnes je sobota, 30.9.2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor.
Věštírna - horoskopy a věštby online
Dnes je sobota, 30.9.2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor.
Tarot v odpovědi Ano/Ne
Nejrozšířenější způsob pro jasnou odpověď.
více...
Indický horoskop
Základem indické astrologie staré téměř pět tisíc let je učení o nás samých.
více...


facebook
Přihlášení / registrace
jméno:   heslo: 
registrace / vložení kódu

Strašidelná místa - Děvět křížů

zpět

Pěkný letní den vám přeji. A když už tady máme to zmiňované léto, napadlo mě, že bych vám mohla napsat pár tipů na dovolenou. A nebyla bych to já, kdyby ta místa nebyla něčím výjimečná.

V jedné známé písni se zpívá „ i cesta může být cíl“. Začněme teda jedním takovým místečkem, které vlastně spousta z nás někdy míjela, nebo se tam i zastavila po cestě od někudy někam, aniž by věděla, co se tam stalo.

Naší první zastávkou bude Devět křížů u dálnice D1 kousek od Brna a malebné vesničky Lesní Hluboká. Víte ale, proč se tomuto místu říká právě „u devíti křížů“? A proč jich je právě devět?

Legenda říká, že se tu někdy kolem roku 1540 odehrála hrůzná scéna. Zámožný sedlák zachránil život zraněnému mladíkovi, který se ale mimo plán zamiloval do jeho dcery, která ho ošetřovala. Samozřejmě se to tatínkovi vůbec nelíbilo, protože si pro dcerku představoval bohatého ženicha. Mladík odešel do světa, kde zbohatnul a pak se chtěl vrátit pro svoji vyvolenou. Jaké ho ale čekalo překvapení, když zjistil, že se bude brzy vdávat za jiného. To ho naštvalo tak moc, že se v hostinci domluvil s myslivcem, že mu pomůže se pomstít. V den obřadu zabili sedm lidí ze svatebního průvodu. Byla mezi nimi i nevěsta se ženichem. Mladíkovi došlo, co udělali, a že je čeká dřív nebo později trest, a zdrcený napřed popravil myslivce a nakonec i sebe. Dodnes najdete na tomto místě devět dřevěných křížů, pod kterými jsou těla pohřbena.

Existuje hodně svědectví místních, ale i náhodných návštěvníků devíti křížů, kteří popisují, že tu viděli nějaká podivná zjevení, slyšeli výstřely, nebo křik. Nikdy se nikomu nepodařilo tyto zvláštnosti vysvětlit. Šlo teda o opakování krvavého svatebního dne? Nebo se duše mladíka a myslivce vrací na místo jejich činu? A nebo se svatebčané nedokážou odpoutat od svých devíti křížů…?

 

Vaše čarodějka EvaDalší z blogu:Hvězdy napoví, kdo vás zradí a komu můžete věřitHalloweenské pověryTerapie s pomocí andělůKulatý či hranatý. Co odhaluje tvar vašeho obličeje?Třetí adventní neděle - Čas vánočních stromků a dekoraceJaký zvolit čaj podle znamení zvěrokruhu?Co si o tom myslíte Vy?:

Anonym Petr / (03.11.17)
Je to tak mám fotku, kdy můj kamarád vyfotil v této lokalitě náhodný snímek. Když si ho doma zvětšil je na něm patrná postava v bílé kápi.

Anonym Martina / (22.07.17)
Před půlnocí jsme jeli se synem a pejskem po dálnici. Dosud klidný pes se v horké noci najednou probudil a začal se třást, zabalila jsem ho do deky, třes neustával. Syn říkal, bude Devět Křížů, tady se prý kdysi něco stalo, kdoví, co cítí. Pes se uklidnil až kus za motorestem.Nebo pokračujte třeba na:
Tarot na 3
Tento výklad je využíván, když je po třeba si ujasnit své touhy a potřeby. Novinka!
více...
Archandělé
Podrobný přehled dvanácti Archandělů a jejich duchovních paprsků.
více...
Metoda zvaná "7 dní"
Výklad na nejbližších 7 dní pomocí hracích karet.
více...
Rodina podle zvěrokruhu
Vlastnosti znamení ve vztahu k rodině i přátelům.
více...


Nejnovější příspěvky z fóra:

Přihlášení / registrace
jméno:   heslo: 
registrace / vložení kódu

English: Magizzle.com

Po polski: Mojeczary.pl

Auf Deutsch: MeineMagie.de

Kontaktní informace a informace o reklamě. Používáním šlužeb našeho serveru se zavazujete souhlasit s podmínkami provozu. Prostudujte si prosím naši Ochranu osobních údajů.

 
Líbí se vám věštírna? Doporučte nás svým přátelům! :)