Visit english version: Magizzle.com / Auf Deutsch MeineMagie.de
Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi podmínkami a s použitím cookies pro přizpůsobený obsah a reklamy. Více informací.
POZOR! Naše výklady nemusí fungovat podle očekávání, pokud máte ve svém prohlížeči blokované reklamy.
Stránka byla upravena programem, kterým blokujete reklamy. Chcete-li mít jistotu, že vaše věštba nebude nijak ovlivněna, vypněte prosím blokování reklamy našeho webu.
Více informací zde.
Dnes je pátek, 2.12.2022
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav.
Věštírna - horoskopy a věštby online
Dnes je pátek, 2.12.2022
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav.Tarotový výklad vztahu
Pokud máte podezření, že se ve vztahu věci mají jinak, než navenek vypadají. Novinka!
více...
Andělské čtení
Články s andělskou tématikou.
více...
facebook
Přihlášení / registrace
jméno:   heslo: 
registrace / vložení kódu

Popeleční středa

zpět

To tam je veselí a radost, kterou s sebou přinesl masopust. S úderem půlnoci ukončil ponocný troubením na roh poslední masopustní zábavu, a lidé se rozešli domů.

Nastává období půstu.

Přesně takový program byste bývali měli, pokud byste se účastnili oslav masopustu a masopustního průvodu v dobách minulých, kdy se tradice a svátky spojené s masopustem skálopevně dodržovaly.

Na zmírnění následků poslední masopustní zábavy, bylo povoleno posnídat mastné koblihy s mlékem a dát si jednoho až dva „panáčky na spravení“. Oběd už přinesl postění v jeho ryzí formě. Často se na stole objevovala čočka s vejcem vařeným natvrdo, chleba, brambory pečené nad ohněm a jiná zelenina. Nesměly se jíst ryby a maso. Bylo normální, jíst v období velkého půstu, pouze jedno jídlo, za celý den.
Takový byl začátek čtyřiceti postních dní, které končili Velikonocemi.

Zajímavé je, že neděle se do těchto dní nepočítali, protože nebyly uznávány jako postní dny.

Na popeleční středu se lidé scházeli v kostelích na mši, a farář jim uděloval takzvaný popelec. Mužům se popel sypal na hlavu a ženám, protože musely chodit do kostela s šátkem na hlavě, se kreslil popelem křížek na čelo. Popelec měl zajistit, aby se katolický křesťan dal na pokání, a aby si uvědomil pomíjivost věcí a pozemského života. Cílem bylo, aby se lidé obrátili od věcí materiálních, k věcem duchovním, které jsou jediné ryzí a stálé. Proto je potřeba si jich víc vážit a věnovat se rozvoji vlastního duchovního já, a našich duchovních schopností.

Využijte síly popeleční středy k tomu, abyste také mohli posunout vaše duchovní schopnosti o kousek dál. Meditujte, promlouvejte k andělům, čarujte nebo věštěte. Vzdělávejte se a pomáhejte lidem, kteří jsou kolem vás, aby mohli stejně jako vy, pracovat na svém duchovním já.

Datum popeleční středy se pochopitelně mění, pro další roky platí tato datum 14.3.2018.

Copyright fotografie: ©domagoj8888/Fotky&Foto

Další z blogu:Síla emocí: Jaký dopad můžou mít na naše zdraví?Astrologie jako pomoc na zlomené srdceZahrada smyslů podle znamení zvěrokruhuPojmenujte svého AndělaNedovolte minulosti ovlivňovat vaše emoce!Čtvrtá adventní neděle - Čas jídla a cukroví


Co si o tom myslíte Vy?:

Nebo pokračujte třeba na:
Tarot na 6 karet
Klasický výklad tarotu na jednoduchou otázku.
více...
Andělská inspirace
Hledejte novou inspiraci ve vzkazech andělů.
více...
Týdenní horoskop
Váš horoskop pro aktuální týden.
více...
Numerologický rozbor jména
Zajímá vás, co o vás prozradí vaše jméno?
více...


English: Magizzle.com

Po polski: Mojeczary.pl

Auf Deutsch: MeineMagie.de

Kontaktní informace a informace o reklamě. Používáním šlužeb našeho serveru se zavazujete souhlasit s podmínkami provozu. Prostudujte si prosím naši Ochranu osobních údajů.

 
Líbí se vám věštírna? Doporučte nás svým přátelům! :)