Please visit english version of this site here: Magizzle.com
Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi podmínkami a s použitím cookies pro přizpůsobený obsah a reklamy. Více informací
Dnes je úterý, 27.6.2017
Svátek slaví Ladislav, zítra Lubomír.Čínský horoskop
Čínská astrologie rozeznává 5 živlů, každý s jeho vlastním významem.
více...
Přihlášení / registrace
jméno:   heslo: 
registrace / vložení kódu

Lunární kalendář - výklad dne

zpět
 « předchozí dennásledující den »

Dnes - 5. lunární den (27.6.2017)

přibývajícíFáze měsíce: přibývající
Vládnoucí znamení: lev

Bájný jednorožec se stal symbolem pátého lunárního dne. Jde o jakési spojení mystična s realitou ve smyslu tělesného prožitku v souvislosti s duchovní energií. V tento den se zaměřte na energii, kterou vaše tělo získává z přijaté potravy. Tato energie prostupuje vaše tělo a posiluje vás nejen na rovině bytí, ale také na rovině astrální. Vybírejte si, co pátý lunární den sníte. Zkoušejte nové věci, experimentujte a nebojte se zapojit vaši fantazii. Soustřeďte se také na způsob, jakým jídlo sníte. Zasedněte ke krásně prostřenému stolu, ve chvíli naprostého klidu a bez jakéhokoliv stresu. Vychutnejte si jídlo po všech jeho stránkách. Každé sousto zvlášť a důkladně kousejte. Nepřepínejte se a pokud to bude možné - meditujte.Lunární kalendář a lunární dny

Znalost jednotlivých lunárních dnů a jejich konkrétních energií vám usnadní vaše každodenní rozhodnutí a připraví vás ke snadnějšímu zdolávání nástrah osudu.

Lunární kalendář je patrně nejstarším ze všech kalendářů a spočívá v pozorování měsíčních fází - což je pochopitelně největší výhoda lunárního kalendáře, protože jednotlivé měsíční fáze je zřetelně vidět na obloze. Lunární den je skoro o hodinu delší než den kalendářní/sluneční, z tohoto důvodu se v jeden sluneční den prolíná více lunárních dnů (zpravidla dva).

V našem lunárním kalendáři vycházíme z jednoho z nejstarších způsobů, kdy za lunární den je považován ten den, který v daný sluneční den setrvává nejvíce hodin a má tak největší vliv na naše osudy (v tabulce nahoře zobrazeno zeleným pásem). Na principu měsíčních cyklů dodnes funguje například islámský kalendář, u něj je však počítán lunární den od východu Měsíce do jeho západu.

První lunární den trvá od novoluní až do prvního východu měsíce, který následuje po novoluní, přičemž první a poslední den lunárního měsíce můžou mít různou délku.


Diskutujte na téma :
Red
(08.06.17 / 11:38)
kuk: Pásek jsem zrušil, protože jsme převzali evropský výpočet, který už to neumožňoval dopočítat. Nově ale díky tomu máme přehled o vládnoucím znamení (hodině jejich přechodu) a informace o času u úplňku a novu, takže pozitiva snad převážily změnu. ;)
Anonym kuk
(08.06.17 / 07:04)
Kde se ztratil pásek s denním průběhem lunárního dne??
Anonym ivana
(28.04.17 / 07:05)
Tak to sedí úplně přesně...
Myska
(27.04.17 / 07:38)
Já už tedy nevím.Vždy jsem se řídila podle tohoto lunárního kalendáře,ale když kouknu jinam je to rozdíl jednoho dne.Zatím co jinde je 1 lunární den a k tomu výklad,zde je druhý lunární den.už nevím čemu věřit.
Anonym Kočky
(30.03.17 / 11:23)
Poradí mi prosím někdo jak rozvazat karmicke uzly ?
Anonym Kočky
(30.03.17 / 11:18)
Zajímavé a myslím že může mnohým pomoci
Red
(21.08.16 / 22:15)
roznovka: Používáme jeden z nejstarších výpočtů, viz text. Máte i uveden výpis hodin, které v onom dni jsou a jak zasahují do daného kalendářního dne (zelený pásek). Pro náš výklad je to rozhodující, protože zde nezáleží na začátku, ale kdy den probíhá (a kdy má na daný den vliv).
roznovka
(20.08.16 / 17:28)
dnes je 18.den uz od vcera
evelia
(16.06.16 / 12:48)
V andělských kartách - Láska, v Lenormard - Prsten, Osmisměrka na poprvé Láska a druhé Změna a celý den ve znamení LÁSKA :-)...... Od rána opravdu láska za láskou :-)))
Anonym s
(10.05.16 / 09:34)
kdy bude čtvrtý lunární den
Anonym
(24.04.16 / 11:14)
15.lunární den je 21.4. a 22.4.taky to je zajímavé
Anonym
(22.02.16 / 14:17)
Ano,Luno,sladce mě svádíš,ale já dokáži rozlišit co je třeba a správný.

Sledujte nás na Facebooku!:

Sdílejte prosím s přáteli na facebooku :)
Kontaktní informace a informace o reklamě. Používáním šlužeb našeho serveru se zavazujete souhlasit s podmínkami provozu.
TOPlist
 
Líbí se vám věštírna? Doporučte nás svým přátelům! :)