Please visit english version of this site here: Magizzle.com
Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi podmínkami a s použitím cookies pro přizpůsobený obsah a reklamy. Více informací
Dnes je čtvrtek, 21.9.2017
Svátek slaví Matouš, zítra Darina.

Magická koule
Pokud potřebujete okamžitou ANO/NE odpověď, zeptejte se magické koule.
více...
Přihlášení / registrace
jméno:   heslo: 
registrace / vložení kódu

zpět

Samotářský způsob života

Starosti
Lidské osudy se mnohdy nekonečně proplétají a někdy nevidíme možnosti, které by nás vyvedly ze složitých situací. Pokud vás neuspokojila věštba, můžete se svěřit ostatním čtenářům, protože, jak se často říkává : sdělená bolest - poloviční bolest.

« zpět \ Přidat komentář

Samotářský způsob života

*_Daniela_*
(28.06.09 / 09:14)
IP: .*
Ahoj... Chtěla bych se zeptat jak to samotáři dělají, že vydrží žít jen s minimálním přispěním ostatních lidí? To nemají nějakou potřebu se bavit? Být s lidmi, kteří je mají rádi? Nechápu, jak to mohou vydržet.

*_Daniela_*
(28.06.09 / 09:17)
A to to mají prostě zakódované v povaze nebo jim prostě v životě nic jiného nezbylo?

Maty
(28.06.09 / 21:24)
Myslím, že k tomu člověk nějakým způsobem dospěje nebo si ověří, že to jde. Dříve jsem před samotou utíkala k lidem, ale stalo se, že jsem ve velmi krátké době zůstala sama bez lidí nejbližších, médií, peněz a začala jsem "třídit" myšlenky. Nejde o to něco vydržet, ale využít onu náplň samoty. Těžko se o tom mluví. Zakódováno to asi nijak není, je to určitě jakási část cesty, kterou si člověk zvolí.

Theodor
(29.06.09 / 17:27)
Daniela: proč tě to zajímá?

Lidé jsou různí, já například zase nechápu, jak někdo vydrží 2x týdně pařit, opíjet se, potloukat se po klubech plných hluku. A také zjevně mnoho takových lidí je...

Jinak to, že kolem tebe není člověk, ještě neznamená, že jsi sama. Už sis někdy sedla do lesa, zavřela oči a poslouchala šumění stromů? Řeknu ti, zvuk stokrát lepší, než kterákoliv diskotéka..

celé je to o tom, že lidé jsou různí...

Laburnum
(29.06.09 / 17:59)
tak k tomuto sa rada vyjadrim,lebo ta tema je mi blizka a uz ma to tiez zaujimalo...take otazky,ako si si davala ty som si davala aj ja na zaciatku...vlastne v mojich detskych casoch som bola normalny extrovert,ale potom sa to zmenilo a akosi mozno aj samo od seba,alebo kvoli mne som bola s ludmi menej a menej...az...az to padlo do depresie...chcelo sa mi plakat a nechapala som co sa deje,nikomu nic zle nerobim a ked sa pozriem na ostatnych,tak oni stale niekam chodia,bavia sa a maju pllno znamych...ale ja mozno par a nechodim nikam...potom som sa pytala,ze preco mi to vadi?Je dovod,aby mi to vadilo?A vtedy som vazne sla von niekam do prirody ako pise Theodor a konecne som sa stretla sama so sebou a uvedomila som si,ze je to tak spravne...som samotar a najlepsie je,ked sa samotar so samotou zblizi a zmieri,lebo ked je s tebou,tak nie je dobre mat z toho depku,to ti nepomoze...a odvtedy sa mam lepsie...dokonca chvile samoty si uzivam...a hlavne to ticho...a ono to ma este viac vyhod,ale to by bolo na dlho...navyse si hovorim,co ma je po tom,ze mnohi ludia sa chodia bavit a maju vela kamaratov,ked na druhej strane som mozno na tom lepsie.....pretoze je lepsie mat malo kamaratov a dobrych,ako vela,ktori ta zradia....ale samozrejme je to vec individuality,ako to komu vyhovuje...ale teoreticky najlepsie by sa mali mat ludia,co su stredni,ze nie su uplne intro ani extoverti,ale to uz zalezi od cloveka,ako to pochopi a ako to berie...ci co este by si chcela vediet o samote?....vazne strasiak,ktoreho sa niektori ludia len zbytocne boja....a poznam este zopar ludi,ktori sice samotari nie su,ale prave ked si naordinovali chvile samoty a zamysleli sa nad problemami,tak ich aj vyriesili skor...

*_Daniela_*
(30.06.09 / 13:44)
Theodor: Napadlo mě to, protože k tomu má dost blízko můj otec... Jo a do přírody chodím dost často... A na nějaké mejdany nechodím vůbec, vzhledem k tomu kolik mi je.

Maty
(02.07.09 / 14:55)
Theodor: v přírodě se nám fakt prohlubují smysly. Třeba taková vůně lesa, když se na jaře probouzí, nebo les provoněný letními bylinami, a což takhle podzimní barevný les, no a zimní syrový vzduch v lese s křupajícím sněhem pod nohama - pohádka.
Ale..prožila jsem si i období hlučných diskoték, opíjení se a kouření cigaret.. Tito lidé povětšinou chtějí někam patřit, podvolí se diktátu skupiny (stejně jako jiní se podřizují diktátu doby např. v módě - bez značkového hadříku nevyjdou z baráku) a cítí se být ochráněni před vlastní vyjímečností - nejsou na ráně, prostě zapadnou do davu.
Nemůžeš to pochopit, neboť jsi neprožil. Pokud člověk silně pociťuje vnitřní rozpor mezi tím, co cítí a co se mu líbí a tím, co mu vnucuje okolí, dostává se do konfliktu sám se sebou a je pak na něm, co s tím udělá. Někteří to bohužel řeší drogou, ale to už je jiná forma samoty, která se neosvobodila od závislosti.

liduna1
(02.07.09 / 19:07)
Danielo,asi to bude znit moc zjednodusene, neni Tvuj otec znameni Kozoroh? Jednoho takoveho znam, ma odjakziva svuj vlastni svet a nas ostatni do neho nepousti a ani to neumi. Mozna je to castecne i vychovou, kterou dostal jako chlapec. Je to muj otec.

*_Daniela_*
(07.07.09 / 12:23)
liduna1: Ne, můj otec je Váha.... A že mají někteří lidé svůj vlastní svět to není úplně to samé... Tím jsou známí spíš lidé ve znamení Ryb... Což jsem třeba já, a že mám svůj vlastní svět to neznamená, že jsem samotář!

liduna1
(07.07.09 / 14:41)
Tak tak.. Bylo to opravdu moc zjednodusene.. Mit svuj vlastni svet a mit svuj vlastni svet muze byt opravdu veliky rozdil asi tak jak rozdilne je byt samotar anebo byt osamely.. Clovek, ktery se rozhodl pro samotu je urcite svym zpusobem stastny co se rozhodne neda rict o tom, kdo je osamely..Ale to uz je jine tema..

samotářka
(16.08.09 / 00:11)
Samotáři to dělají asi jako člověk dýchá. Prostě je jim to přirozené, nemusí se nijak namáhat. Naopak se namáhají, když musí být mezi lidmi. Baví se po svém, jiné lidi k tomu nepotřebují. S lidmi, které mají rádi, nemusí být pořád, stačí jim vědět, že někde jsou a že není problém se s nimi kontaktovat. Nemusejí nic vydržet, prostě jsou tak spokojení. Copak ty, když jsi spokojená, to musíš nějak "vydržet"?

x.
(27.09.09 / 05:44)
Ahoj Danielo,

dřív, než jsem zbystril tvuj prispevek, jsem napsal a vytvoril tema:
"Jsem tak jednoduchy,prosty človek.A moc me to bolí"

..ptas se samotar ?!

Samota, (treba pro me) neni o tom, "to vydržet". Ja si v samote, naopak, dobíjím baterky.
A tay, né že,bych se nepotreboval bavit s lidma,ale... proste me cosi, tahne od lidi pryč.

A pritom. Neskutečne moc....ani netušíš holka....bych si pral, aby společnost, byla pro mne dulezita. Jenže čas, léta a povaha, mi ukazuje, že jsem a nejspis budu, presny opak..nechtene.
A ver mi, boli me, se s tim vyrovnat. Hodne.

Treba v praci: Jsem se bohuzel v prubehu 4let, nikdy nepripojil ani k pouhemu bowlingu, nechodil jsem s kolegy na obed.A treba, strašne moc, jsem se tešil a porad tesim, na patecni odpoledne. Kdy za sebou zabouchnu dvere ....a budu sam.
(Uz nebydlim s rodici, klid a relax, je pro mne nadevše. Presto, ...bych si moc pral to zmenit.)

"Vyhodou&q samotaru-introvertu je, ze maji vetsinou (mluvim sam za sebe) perfektne usporadane myslenky, vedi co chteji.A kdyz s nima mluvis, tak jejich nazory a myslenky, jsou ve spojitosti s jejich vekem, v nesouladu. Josu nekdy, a v necem, malinko vice vyzralejsi. V jinych vecech, zase ne.
"Nevyhodou treba to, ze kdyz bydli nekde-s nekym, tak rada lidi vetsinou, tomu jedinemu cloveku nerozumi, nechape...jak ho muze vše kolem něho nezajimat. Tlaci ho, nuti ho, ...do veci, ktere zajimaji je.
A pritom, neni to o nezajmu...je to proste jen o tom, ze kazdy jsme jinej. A kazdemu vyhovuje neco jineho. Stejne jako ty, si odpocines treba...s prately, nakupovanim, sportem.
Tak samotary, pro zmenu, si odpocinou tim, ze jsou samy.
A kdyz je v pondeli uvidis ve škole, nebo v praci, kdekoliv, tak vetsinou budete všichni, stejne dobre naladeni a odpocati.

A tva druha otazka: Veř mi, není to zakodovane v povaze.
Souvisi to spise dost s vychovou.

Sam za sebe, povahou, jsem nespolecensky. Stejne jako segra. takze s tou vychovou, natom neco bude. Zadny pratele, zadne diskoteky, jen prace...a kolegove.

Na znameni nesejde vubec. Muzes se narodit jako (co ja vim,treba) lev. A rodice, z tebe muzou vychovat kupku neštesti, nebo nekoho, kdo se boji vseho. A stejne tak, bych to mohl napsat i naopak.

Ja jsem byk a mozna...mozna taky ne..jsem povahove v necem podobnej , i tvemu tatovi. Jsem mlady, hodne uspesny, ...ale ve volnem čase, bohužel, neskutečnej, neskutečnej samotař.
Ktery i kdyz ma pri sobe lidi, tak nic nerekne, nemluvi.A ty ostatni to štve. Zkoušel jsem i psychologa, chtel jsem to v sobe zlomit, ale tahal-a ze me jen prachy. Takze zmenit...se musim sam. Anebo...se budu muset smirit s tim, jak jsem.

Vetsinou, (z me osobni zkusenosti z prace (určite ne z disktotek, i kdyz bych na druhou stranu rad)) se samotary umeji se hezky vyjadrovat, maji usporadane myslenky, nazory. Ve škole, se dobre uci, umeji krasne psat...anebo taky ne. Zalezi na kontkretnim cloveku.

Treba moje holka. Je presny opak jako ja. Spojil nas uspech. Oba jsme se vypracovali na určitou uroven. Zajimali jsme se o sebe, pritahovali se.
A kdyz jsme se spoznali, zjistili sme, nebo spise zjistujeme, ze takhle, kvuli rozdilnosti povah daleko nedojdem.

...mohl bych ti o tom psát eseje. Píšu rad a hodne. Naoapk, zase vubec nemluvim.

Takze co na zaver. Respektuj a toleruj. Na kazdy, je dokonalej, zabavnej, upovidanej.

I presto, ze .....sam za sebe....takovyto nechci v budocnu byt.

Theo.
(28.09.09 / 10:33)
x. mám na tebe otázku, proč se snažíš změnit něco, co ti vyhovuje? Nebo ti to nevyhovuje? Máš možná uspořádané myšlenky, to je vidět, souhlasím v tom s tebou.

Jak vnímáš lidi kolem sebe? když jsi s nima, co ti vadí? Nemáš potřebu mluvit, nebo se mluvit bojíš?

Omlouvám se za ty otázky, neodpovídej, jestli nechceš. A nebo odpověz jakkoliv dlouze, chceš - li.

anelie.
(28.09.09 / 20:43)
x. tak jsi introvert, no a co:) podle me nemas zadny velky problem. Ja jsem taky takova, taky mam rada samotu, a nejlepe straveny vikend je ten, ktery jsem stravila zahloubana v knizkach. Jo, to citim, jak me to uplne nabiji, az skoro ve me vidim jakoby "svetlo". Taky mam vsechno perfektne zanalyzovane, atd. Muj manzel je taky opak, denne stravi aspon hodinu na telefonu a neustale si pise s nekym ze svych pocetnych pratel nebo je zve k nam.

V praci jsem taky samotarska, ale na obedy teda s ostatnima chodim a do rozhovoru se zapojuji, i kdyz mnohem min, nez ostatni, ale zapojuju. Koneckoncu kolegove, co sedi vedle me, obcas vedou celkem zajimave rozhovory. Jsme docela "kamaradsky&qu tym, a ostatni chodi zhruba dvakrat tydne spolu na pivo a tak. Ja se pripojim zhruba tak jednou na mesic, na hodinku, na dve. Jakoukoliv "patecni ci sobotni vecerni zabavu" si musim naplanovat dopredu, at nesedim furt doma a uz tyden dopredu se tam netesim, ale nakonec jsem vzdycky rada, ze jsem tam sla a nakonec se mi to i libi. Ale, odsud posud, jednou zacas staci:=)

Myslim, ze by jsi mel aspon zacit s kolegy chodit na obed a obcas s nimi prohodit nejake to slovo:)

Jinak si nemyslim, ze je to zase az tak ovlivnene vychovou, protoze me a moji segru rodice vychovavali stejne, a segra vymeta diskoteky od sestnacti a ja jsem uplny opak.

Myslim, ze nemas zadny velky problem, na tom, ze mas rad samotu, nic spatneho neni, akorat se musis trochu prizpusobit okoli, at to nevypada, ze ostatni ignorujes.

A taky, neverim tomu, ze nemas chut svym kolegum nic rict nebo ze si nemate co rict. Akorat jim musis dovolit, aby se ti mohli dostat trochu pod kuzi, dat jim sanci a uvidis, ze to pujde... Drzim palce

anelinka
(08.10.09 / 18:44)
x. by se měl víc usmívat na svět

Weiterinka1
(10.10.09 / 09:09)
Ahoj X, po tom Tvém psaní si myslím, že jsi ten, o kom se říkává, že je stará duše. A vzdor tomu, co píšeš, tj. že by jsi chtěl více komunikovat se společností, třeba v rámci v podniku jít na oběd, na bowling, tak se mi zdá, že to není až tak Tvoje prioritní potřeba. Theo vůbec klade výborné otázky ... ano, víš, že komunikace s lidmi je víceúčelová a byla by pro Tebe přínosem v různých směrech, takže a priori je tzv. pozitivní se jí účastnit. Jen holt Ti z různých podvědomých i vědomých důvodů nemusí vždy sedět části komunikace ...pomluvy, podlejzání za nějakým účelem, kom,unikace pro komunikaci bez vážnějšího obsahu, manipulace jako taková, která tou tzv. příjemnou komunikací může se tahnout jako červená nit a je každému nepříjemná ... ale i o tom je život. Nikdo nejsme dokonalí a jsme nabušeí spousty programů a nesmyslů, které vesele předáváme dál, jako když při chřipce se rozprskávají viry. V rodinách si děti vyberou vzory, kterých se budou držet i kdyby tzv. na to zapomněli. Selekce toho všeho je náročná .. a pravda dokáže bolet. Při rozhovoru se nemusíš otevírat se svými ranami, spíš se svými vizemi, svým pohledem na svět, tak, jak to cítíš. Stejně ... víš, myslím si, že se dokážeš otevřít, komunikovat dost dobře s tím, o kom víš (budeš vědět), že Ti nechce ublížit, má Tě rád, bere Tě vážně (respekt) je spolehlivý .. a (dosať si priority, které chceš) a jasně ... že si máte co říct :-) To ostatně platí pro spoustu lidí v okamžiku, kdy je potká láska nebo moc dobrý přítel(kyně) ... a to je dar. Někdo je obdarován více a někdo méně ... s různou hodnotou .. od upřímného objetí a pochopení, až po pozvání do svého srdce, mysli a konta :-))))
Hranice .... Ty máme každý v nás jinak posunuté, jestli Ti nevyhovuji ty Tvé vůči Světu ... určitě kolem sebe je někdo, kdo Ti s tím pomůže. Psycholog je fajn, ale podvědomí v nás je mrcha, s kterou si jen tak neporadí. Jsme schopni si lhát si sami sobě ... a docela úspěšně. Pokud by jsi chtěl něco zkusit, tak nějakou cestu k tomu Tvému podvědomí ... třeba a lá kineziologie ... holotropního dýchání ... cokoli .. co Tě osloví.
Jsi určitě fajn člověk a v podstatě ... i když jsme s lidmi, určité věci si musíme rozhodnout sami! :-)
Opatruj se tam, kde jsi a přeji Ti hooodně lásky v Tvém životě!

Dom
(22.07.17 / 15:26)
IP: 46.13.142.*
Jsem rád že jsem samotář. Sice bych rád našel partnerku, měl rodinu a tak ale to prostě nejde. Jen stěží si k tělu připustím člověka kterého dobře neznám a chovám velkou nenávist vůči ostatním lidem. Takže ti kteří tvrdí že samotářství je dobrovolně zvolená cesta mají pravdu. Já si například vystačím se 3 přáteli a jiní lidé mě absolutně nezajímají a opravdu pečlivě si volím koho si pustím k tělu a do života

Marlboro
(13.09.17 / 14:47)
IP: 89.103.51.*
Zajímavé téma... Myslím, že každý, kdo na ostatní lidi působí jako samotář, to má různě..Různě to snáší, různě mu jeho samota vyhovuje nebo nevyhovuje. Jak už tu bylo v diskuzi zmíněno, myslím, že spousta lidí prožívá samotu jako nějaký (ať už chtěný nebo nechtěný) úsek svého života. Že je období, kdy žijou tak nějak víc naplno, chodí se bavit, mají dost zájmů a koníčků, kolem sebe lidi, se kterými si rozumí, vše je takové bezstarostné.. Pak zas přijde období, kdy musí řešit nějaké vážnější starosti a nemají téměř na nic a nikoho čas, náladu a energii, potřebují být tak nějak sami, aby se se vším vnitřně srovnali (zrovna můj případ).

Co se týče toho samotářství "od přirozenosti", na to má podle mě vliv hned několik faktorů.. Co je příčina toho, že z někoho vyroste samotář? Postavení planet v době narození na tom může mít také podíl - nevylučuji, ale tu hlavní příčinu bych hledala v rodině, do které se člověk narodí - jaký má vztah se svými rodiči (potažmo i sourozenci). Jakým způsobem ho vychovávají, co mu předají do života (nemyslím jen z materiálního hlediska), co u nich vypozoruje, atd. Velký vliv na tvorbu osobnosti má také jeho okolí, zejména v dětství a dospívání..kdy si ještě nemůže moc vybírat kde a ve společnosti jakých lidí bude žít...

Otázkou je, jestli je dobře nebo špatně být samotářem? Řekla bych, že na tom nic špatného není, pokud to člověku vyhovuje a přináší mu to klid a duševní pohodu, rovnováhu. Samota je ideální pro utřídění myšlenek, zklidnění vnitřního chaosu a přemýšlení. Na druhou stranu, samotáři můžou mít někdy tendence spadnout do izolace od ostatních lidí a světa kolem nich, z čehož si můžou přivodit i deprese, pocity beznaděje. To už pak podle mě není ta chtěná a potřebná samota, ale spíš začarovaný kruh, kdy ten člověk neví už kudy a kam ze svého vnitřního světa. A v těchto chvílích je už na čase, aby člověk překonal sám sebe a vystoupil trochu víc ze své vnitřní zóny mezi ostatní lidi, i když to pro něj zprvu možná nebude snadné.

Nejsem typický samotář, který by se záměrně stranil kontaktu s druhými lidmi, někdy jsem mezi lidmi dokonce i ráda...ale co jsem sama na sobě (za svůj zatím poměrně krátký život) vypozorovala, je to, že potřebuju svůj vnitřní prostor ke zklidnění a utřídění myšlenek, emocí a posbírání energie. Často také pozoruji, že mám sklony utíkat do svého vlastního světa ve chvílích, kdy se necítím dobře v realitě kolem mě... Nejčastěji se to týká rodiny (bydlím s rodiči a naše povahy si často nerozumí, mám s nimi spoustu vnitřních sporů). Občas mi to pomáhá, ale už delší dobu cítím, jakoby mi něco říkalo:" Tahle situace je tvá zkouška života, neschovávej se do své ulity, neutíkej, neustupuj..řekni nahlas a narovinu svůj názor, braň se, bojuj o život jaký chceš žít, jednej!.." Takže to pomalu začínám praktikovat a věci se skutečně (i když zatím pomalu a po částech) obrací k lepšímu...

Čili, samota určitě není špatná věc, někdy ji každý z nás potřebuje, ale nezaměňovat ji s izolací.. Kontakt a komunikace s ostatními lidmi, zvířaty a přírodou má také své pozitivní účinky.

MrD
(17.09.17 / 04:49)
IP: 91.217.96.*
Moc Vás zdravím a asi Vás tato odpověd překvapí, ale lidi mi dělali od mala zle a pekla ve škole atd... zkrátka stačí být jiný, k tomu ještě něco a posmívání se jelo... :( hrůza věrte.. člověka to všechno pěkně změní..! Najednou si já přijdu jako zrůda a nechci nikam... mám psycha že se pak smějí mě.. ja nevím komu... :( nevím co dělat... i šílenosti další co dějí nyní a stali se mi... :( :( :(

« zpět \ Přidat komentář

Kontaktní informace a informace o reklamě. Používáním šlužeb našeho serveru se zavazujete souhlasit s podmínkami provozu.
TOPlist

Líbí se vám věštírna? Doporučte nás svým přátelům! :)