Please visit english version of this site here: Magizzle.com
Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi podmínkami a s použitím cookies pro přizpůsobený obsah a reklamy. Více informací
Dnes je středa, 29.3.2017
Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt.

Články o drahých kamenech
Přečtěte si zajímavé informace ohledně čištění, uchovávání apod.
více...
Přihlášení / registrace
jméno:   heslo: 
registrace / vložení kódu
zpět

(Ne)existence nahody

Kouzla a magie
I ten, kdo věří na čáry a kouzla dostal od nás místo se "rozepsat". Proto neváhejte a svěřte se se vším, co vás tíží v oblastech magie, ať už černé nebo bílé.

« zpět \ Přidat komentář

(Ne)existence nahody

Animus
(22.04.08 / 21:43)
IP: .*
Zdravim, myslim, ze uz to tu bylo, ale co myslite, existuje nahoda ? Rad bych, kdybyste napsali nazor a duvod proc si tak myslite. Nechci ovlivnovat, takze svuj nazor a duvod napisu az pozdeji :)

Theodor
(23.04.08 / 09:25)
Já si osobně myslim, že z našeho "výhledu" nelze rozhodnout o tom, zda jevy v našem časoprostoru jsou náhodné nebo nejsou. Jistý smělá teorie fyziků tvrdí, že kdybychom znali všechny zákony fyziky a počáteční stav vesmíru, byli bycho schopni popsat současné i budoucí polohy všech částic ve vesmíru, jinými slovy: dovedli bychom popsat budoucnost aneb věděcká teorie osudu daná polohou a silami a pohybem části po Velkém třesku. Potíž je, že bychom museli proniknout až do "singularity&q (jeden nekonečně hmotný bod s nulovým rozměrem), kde však přestává fyzika platit. Takže naše poznání této oblasti je prakticky nemožné. Vesmír singularitu velmi dobře cenzuruje Horizontem událostí (černé díry).

Proto si myslím, že náhoda možná je a možná není, ale praktický význam to nemá.

meel
(23.04.08 / 16:24)
O singularitu jsem neslyšel.. Ale v podstatě zastávám názor vědců, tedy: Každý následek má nějakou příčinu.. tedy vylučuju existenci náhody.. né že bych popíral náhodu, ale přijde mi že když se to snažim vysvětlit bez náhod tak mi rozte inteligence.. Tak že to beru tak, že náhody neexistují..

dalaraa
(23.04.08 / 18:20)
No, já na to nepůjdu vědecky, ale podle svého čarodějnicko - kartářského rozumu. Náhody NEEXISTUJÍ. Neumím to vysvětlit, vím to.

Theodor
(23.04.08 / 19:14)
meel: a znáš teorii chaosu a fenomén motýlích křídel?

meel
(24.04.08 / 15:55)
Theo: teorie chaosu: Tak nějak tuším co to je.. ale nikdy jsem to nepočítal.
Fenomén motýlích křídel.. To by mělo ukazovat na to jak malá může být prvotní příčina, aby po delší době probíhajících následků se řetězovitě došlo k mnohonásobně rozměrnější údálosti.. Př: vrátím se v čase o deset let zašlápnu brouka a tím zabráním 11. září. Takhle to chápu já, ale nevím jestli to tak je..

Unlimited Jedi
(24.04.08 / 16:05)
Žena je u jasnovidky a ta jí věští, že zaviní smrt mnoha miliónů lidí. Celá nesvá odchází a vidí na ulici chlapce, na něhož se řítí náklaďák. Pomyslí si: "Zachráním alespoň jednoho.", vrhne se ke chlapci, vystrčí ho mimo dráhu auta a sama zahyne pod koly. Přiběhne policista a ptá se chlapce: "Není ti nic? Jak se jmenuješ?" - "Adolf Hitler, pane."

Sdílejte prosím s přáteli na facebooku :)
Bzzzk ...
(24.04.08 / 20:01)
A o tom to je ....

melamber777
(02.05.08 / 09:32)
ja naopak na stastnou nahodu verim,i kdyz asi nic neni nahodne kterej homo sapiens by chtel znat pocatecni stav vesmiru kdyz zadny takovyto stav nebyl...neco jako chaos byl,ale pak se to nejak pomixovalo a hle! planety jsou hvezdy jsou...,hned uvedu priklad...Na pocatku veci bylo a nebylo roztodivne prvky se povalovaly vesmirem(vesmirny prach),tehdy vznikali kovy a pred kovy elementy a pred elementy nekonecnym trenim hvezdny prach,no z toho hvezdneho prachu vznikly 4 elementy a ten zbytek takze se da usoudit ze tento pocatecni prach byl nase znama akasa...

NoOne4Ever
(09.05.08 / 13:51)
meel: ja jsem se narodila 11 zari :D

vindmx
(09.05.08 / 16:12)
Keď sa takto pýtaš, mal by si uviesť, čo si pod náhodou predstavuješ. Napr. máš na mysli ľubovoľnú udalosť alebo udalosť, ktorá sa ti zdá niečím výnimočná, a ak áno, tak čím. Tvoja otázka je inak nejednoznáčná a odpovede, ktoré dostaneš budú nanajvýš zmätočné a odrážať môžu iba rôzne pohľady ľudí na to, čo si pod náhodou oni predstavujú...

Dracizena
(28.10.08 / 12:00)
Ahoj Theodore, naservíroval jsi zde v dubnu středovou vibraci...
SINGULARITY !!! Ano, je to nekonečně hmotný BOD s nulovým rozměrem. Náš život lidí je na stupnici teploměru směru plus.
A proto se vaříme ve zlobě do ruda a přitom si žádáme plusové dobro !!! Dnes v Konci Světa, má každý člověk se vrátit VE VIZI na svůj POČÁTEK-STŘED, kterým je NULA. Přec se tam již vracíme, lid vnímá, že stojí v nulovém oválu své aury, ale nutno tuto vizi hmotnit více směry, aby jste se do té POMYSLNÉ NULY DOSTALI !!!
Jen cesta /myšlenkovými pochody/ zpět na 0 může každému změnit směr života. Přec ten náš směr je NEMOCNÝ a to každý jasně vidí !!! Lidská chamtivost vsunula naši Zem do černé díry, která není nic jiného, než cestou odpadu co máme doma. Biblicky je to Peklo a astrologicky černá díra a medicínsky TUNEL TEMNÝ-SMRT. A klinicky se tomu řekne TUNEL A NA KONCI SVĚTLO!!!
VIZÍ TOTO SVĚTLO JE POTŘEBA VZÍT A ROZSVÍTIT CELÝ NÁŠ TUNEL ŽITÍ ZEMĚ I JEDNOTLIVCE!!! Buď pavoučkem ve své třpytivé síti a vracej se představou stále do svého středu SINGULARITNÍHO-NULO poznáš celý svůj Svět jak tělesný, tak astrální, tak zemitý. Člověk nese na paliční kostře svůj BOŽÍ MOZEK, vejdi do něj a zjistíš, že je to počítač v absolutní hodnotě, která vyživuje rozum, nepatrnost tohoto celku. Mozek je trilobit v posuvu času a tělo lidské, je jen autíčko pojízdné svého prvoka mozkového. NIC NENÍ NÁHODA, VŠE JE ŘÍZENÝ PROGRAM NÁMI SAMÝMI, ALE V BUDOUCNU, AŽ SVĚTLA DÁLEK...jen jsme tak dokonalý, že se v tom budoucnu umíme zmutovat na něco ojedinělého a jít si opravovat mezičasy svého bytostního kosmopolitárního Těla Páně až na Věky.Vrať se na NULU a změň směr svého myšlení, pak poznáš nepoznané a uvidíš neviditelné a ucítíš necitlivé. Pak zde budeš k užitku božímu Ámen Stvořen, dnes prvokem bořen. Já Tě vzkřísím a do trilobitního pouzdra vsadím...a vsadím se, že do 3 let vykveteš z temna poupěte do květu slunečnicového vědění, kdo jsi a kdo je ten druhý a kdo jsou TI tam... 3X ÁMEN S TEBOU A SE VŠEMI...já a Oni

meel
(29.10.08 / 10:18)
Dracizena:
Gratuluju k tvojí inteligenci..
Mám dotaz.. to jsi to psala schválně takto složitě v metaforách a náznacích, hádankách? Sic mě překvapilo jak je text přesto srozumitelný, ae nevím jestli to lidi navede na cestu k vyrovnanosti a dokonalosti; na cestu k nule.
Mimo to přeji krásný život, máš úžasnou vyjadřovací schopnost.. Jednou budeš mít obrovský vliv na lidi..
Jen můj názor :o)

Dracizena
(29.10.08 / 19:33)
Děkuji,často sklízím kritiku, ale vše je k něčemu a hlavně se jen a jen mezi námi přesouvají energie i tou kritikou. Vidím je a lidé si je musí /zatím než popojdou/, uvědomovat. A to pro začátek v cestě do vyjasnění mysle stačí. Když se napojím na hvězdy, tak mě diktují, co a jak mám psát i vyjadřovat se. Ale v prav. češtině, v té doslova kulhám. Ale, o tom je náš svět...opravit svou kulhavost smyslnou a pak vše půjde samo. Časem ucítíš, se mě ptát...bude toho víc jak dosti...napiš si můj meil...dracizena@se /> Někde tu courá, ale pro jistotu. Jsi MEEL-LEM, jsi okraj, zpevňuj své podlaží, jsi důležitý pro své okolí a nejenom...
Můj Duch umí rozmělnit i ocel, je živel zemitý, proto umí do všech rozumů zasadit semínko moudra a vyhmotnit chuť jít cestou k samouzdravování. Můj Duch je všech, ale ne každý si k němu umí najít cestu. A proto zde jsem. ...NEMUSÍŠ BÝT OSVÍCENÝ, KDYŽ JSI JEN SVÍCÍ, BUĎ ROZSVÍCEN, PAK JSI SVĚTLEM BYTOSTNÍM A MAJÁKEM, KTERÝ ZACHRAŇUJE A LOVÍ I TONOUCÍ. a-hoj-se pozdravem středového národa v šiferním slově A-HOJ-SE...

Virtus
(15.12.16 / 10:45)
IP: 82.209.61.*
To, že něco má svojí příčinu stále nevylučuje existenci náhody..
Gravitace prostě nemyslí a nemá v plánu přitahovat tělesa, které se ji nedostali do jejího gravitačního pole. A nejdůležitější je, že gravitace neví, že do jejího gravitačního pole (kde už bude mít vliv na neznáme těleso) se ocitne nějaké hmotné těleso. Gravitace tedy reaguje pouze příležitostně v závislosti na tom, zda má, či nemá co ovlivnit.

Virtus
Gravitace prostě nemyslí a nemá v plánu přitahovat tělesa, které se ji nedostali do jejího gravitačního pole. A nejdůležitější je, že gravitace neví, že do jejího gravitačního pole (kde už bude mít vliv na neznáme těleso) se ocitne nějaké hmotné těleso. Gravitace tedy reaguje pouze příležitostně v závislosti na tom, zda má, či nemá co ovlivnit.

Virtus

Virtus

« zpět \ Přidat komentář

Sledujte nás na Facebooku!:
Kontaktní informace a informace o reklamě. Používáním šlužeb našeho serveru se zavazujete souhlasit s podmínkami provozu.
TOPlist

Líbí se vám věštírna? Doporučte nás svým přátelům! :)